Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahojík,

jmenuji se Angelinka a jsem leonbergří slečna, která se narodila 24.2. 2007. Moje mamka se jmenuje Oliva a bydlí společně se svou lidskou smečkou v domečku v Říčanech u Prahy. Na svět ( konkrétně pod borovici :) ), jsem přišla ještě v Chotěšicích ve 22 hodin a 10 minut jako úplně první a předběhla jsem tím všech mým 7 sestřiček. Hnedka po narození jsem dostala od mamčiny paničky růžovou mašličku, takže jsem si připadala mezi sestřičkami jako princezna. Byla jsem malinká, vážila jsem jenom 450 gramů, ale hodně jsem vyrostla a je ze mně obřík.Obrazek

Od svých osmi týdnů bydlím u svých páníčků v malé vesničce nedaleko Pardubic (jsme taková "leonbergří obec" - je nás tam celkem 5). Mezi moje záliby patří běhání po zahrádce, vyhrabávání děr, okousávání stromečků, asistování u všech činností mých páníčků, kousání a mordování gumových hraček a zkoumání všeho nového. Mojí nejoblíbenější činností je koupání se v řece, hlídání a zastrašování cizích lidí za plotem. :)

V mém domově se mnou bydlel ještě jeden pejsek - tím je papillon Bejík. Bejík už bydlí s mladší paničkou v nedalekých Pardubicích. Je to starší pán a proto je ze mě trochu nervózní a tak někdy vrčí a sápe se po mě když přijede na návštěvu, ale já jsem flegmatička, takže mi to nevadí a jen tak na něj s pobavením koukám. Když mi ale Bejík může krást granule, tak to je největší kamarád. ;)

Každý rok v létě jezdíme s mladší paničkou a "nevlastním" páníčkem na letní výcvikový tábor do Osoblahy, kde je to moc príma a jak já, tak i páníčci se vždy neskutečně těšíme. Sice jsem trochu zlobivka a ikdyž vím, co po mě panička chce, tak dělám, že nevím, ale vždy si tam něco zopakuji a hlavně jsem mezi leonky, což je supr věc pro mojí socializaci :) Všem leonkům posílám pac a haf a jejich páníčkům pozdravy!

Leonka ANGEE