Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.2.2011

ObrazekDnes je velký den můj i mých sestřiček, slavíme totiž 4. NAROZENINY. :) Takže sestřičko Ájo, Alishko, Ann Lady, Daisynko, Almond Bess, Apple, Sasanko ... Všechno nejlepší, hodně zdravíčka a hodné páníčky !!! Pac a haf :)

 

Aktualizovány fotografie Angee 3-4 roky: motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-4_roky/

Přidány fotografie z Osoblahy 2010: motylinka.rajce.idnes.cz/Osoblaha_2010/

Aktualizovány fotografie Bailiffek: motylinka.rajce.idnes.cz/Bailiffek/

Přidán kamarád do sekce "Moji kamarádi": motylinka.rajce.idnes.cz/Angeenka_a_jeji_kamaradi/

10.3.2010

A je to! Dneska mě panička přihlásila na tábor do Osoblahy, takže si uděláme už počtvrté supr léto, letos ve znamení Hippies. :) Těším se potkám spoustu dalších pejsků, uvidím známé tváře, poběžím Krajícův závod či se budu koupat v řece. Už aby byl červeneeeec! ;)

Fotogalerie z letošní zimy zde: motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_rok_2010/

24.2.2010

Všem sestřičkám přeji všecinko nejlepší k 3. narozeninkám, hodně štěstíčka, zdravíčka, hodné páníčky a těm, které budou mít štěňátka přeji hodně trpělivosti a "hodné děti". :)

22.12.2009

Obrazek

 

Všem Vám přejeme veselé Vánoce a hlavně pohodový celý příští rok! Angeenka s páníčky

 

26.10.2009

Já i moji páníčci mocinky moc gratulujeme Borůvce Blue Harcovský Dvůr k narození štěňátek! :)

1.9.2009Obrazek

Koukám, že letošní léto bylo ve znamení čápů.

Moc gratulujeme páníčkům sestřičky Áji k narození Leoška. :)

Dále také sestřičce Ann Lady k 10 štěňátkům a kamarádce Bernice k 2 štěňátkům. :o)

5.8.2009

ObrazekTak jsem letos už potřetí absolvovala dovolenou s mladší paničkou na výcvikovém táboře v Osoblaze. Krajíčkovic rodina vše zajistila tak, že jsme si celý suprově užili, páníčkové se pobavili u ohně v kostýmech (šli za Ferdu Mravence a Berušku), také jsme si zaběhli Krajícův poznávací závod a dále si pochutnali na grilovaných specialitkách připravených "organizačním týmem" tábora. :) Moc jsem si to užila, počasí jsme letos měli krásné, akorát škoda, že týden tak rychle utekl. Už odpočítávám dny do příštího léta a jsem napnutá, až mi páníčci oznámí, že pojedeme zase. ;)

Týden po výcvikovém táboře jsem měla jet na výlet na dětský tábor, ale vzhledem k tomu, že jsem se hárala, tak páníčci nechtěli nic pokoušet a raději jsem zůstala doma s Bejíkem.

Jinak jsem si celé léto moc užila. Koupala jsem se ve vaničce, jezdila jsem na výlety na chatu, kde se můžu proběhnout po obrovské louce a také za mnou přijeli moji psí kamarádi a tak jsem se proběhla a zařádila si.

Fotogalerie z Osoblahy zde: motylinka.rajce.idnes.cz/Osoblaha_2009/

24.2.2009

Všem sestřičkám přejeme já i páníčci všecinko nejlepší k narozeninám! Posílám pac a haf. Angeenka

24.12.2008

Protože jsem byla hodná holčička, tak jsem pod stromečkem našla spoustu dárečků - deku, několik kostiček a také gumového krokodýlka, ze kterého mám největší radost. Páníčkové mi ho ale půjčují vždycky jenom na chvilku, protože vědí, že když by mi ho nechali, tak zalezu za roh a za chvilku bude krokodýlek na 1000 kousků, takže takhle mi alespoň déle vydrží. ;)

23.12.2008

Přejeme s páníčky Veselé Vánoce Vám všem, hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky v novém roce :) Angeenka

18.8.2008

Konečně se panička po dlouhé době dostala k tomu, aby napsala pár řádků o mých prázdninách. Letošní prázdniny pro mě byly ve znamení výletů a moc se mi to líbilo. Nejdříve jsme se vydali na psí tábor. Letos již po druhé jsme se zúčastnili letního výcvikového tábora pro leonbergery pořádaného manžely Krajíčkovými v malém městečku Osoblaha, které se nachází na hranicích s Polskem v Jeseníkách. Na tábor jsme se všichni těšili už dlouhou dobu dopředu a tudíž když jsme 18.7.2008 začali balit, radost z pobytu v hezké přírodě v nás narůstala. Cesta trvala opět 4 hodiny a proto měla Angeenka celý prostor za předními sedadly včetně kufru pro sebe a my jsme si dali zavazadla do půjčené rakve na střechu. Tím, že jsme se těšili nám cesta utekla rychle a už kolem poledního jsme mohli v Osoblaze začít stavět stan. Když jsme přijeli na místo, tak jsme zjistili, že kromě Krajíčkových téměř nikoho neznáme, ale paní Krajíčková nás rychle seznámila s dalším mladým párem, který přijel pár vteřinek po nás - a tak jsem získala nové kamarády - berňáky Baryka a Berničku - a také páníčci mají nové kamarády - Danču a Míšu. :) Počasí nám v průběhu týdne moc nepřálo, ale jelikož jsme se letos vybavili velkým stanem do kterého neprší, bylo všechno v pohodě. Užili jsme si cvičení, procházky, Krajíčkův závod, večerní grilování, hraní s pejsky a páníčci klábosení s Dančou a Michalem. Doufáme, že na nás příští rok zbyde místo a my se budeme moct opět zúčastnit. Týden, který jsem strávila pod stanem v neustálém kontaktu s páníčky byl mocinky moc príma.:o)))
 
- fotečky z Osoblahy 2008 - ZDE !!!
motylinka.rajce.idnes.cz/OSOBLAHA_2008/

ObrazekPo návratu ze psího tábora jsme si s páníčky dali pár dní oddych a ve čtvrtek 31.8. jsme vyrazili na návštěvu na dětský tábor v Klášterci nad Orlicí, kde jsme byli také i vloni. Děti ze mě byly nadšené, pořád mě hladily a volaly na mě. Já jsem byla maximálně spokojená, protože jsem byla středem zájmu a panička byla spokojená, jak statečně nesu takové množství dětí, když na ně nejsem zvyklá. Tato návštěva mojí socializaci jedině prospěla. :) Navečer jsme si s paničkou a Ondrou udělali takovou malou procházku k Zemské bráně a pozdě v noci jsme odjížděli směr domov. Druhý den jsem celý prospala.... tolik jsem byla utahaná od dětí.;)
 
- fotečky z dětského tábora 2008 - ZDE !!!

motylinka.rajce.idnes.cz/Klasterec_nO_2008/

Další dny probíhaly poklidně, buďto jsem byla doma na zahrádce a kousala klacíky nebo když bylo horko, panička mě naložila do auta a jeli jsme se koupat na rybník Hrádek. To bylo žůžo být takovou dobu ve vodě. Koupání opravdu miluju a tak jsem vydržela třeba dvacet minut být ve vodě s paničkou. Na začátku je mělčina, takže když už jsem nechtěla plavat, tak jsem stála a koukala nebo si honila ocásek pod vodou. :)
 
- fotečky z rybníka - ZDE !!!

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_1-2_roky/

Na konci minulého týdne mě navštívil můj další nový kamarád - hovawart Cetík. Je to ještě malé štěňátko, ale tak živé, že když jsem si náhodou lehla a nechala ho na pokoji, tak přiběhl a začal provokovat. ;) Má zoubky jako jehličky a tak kousance od něho docela bolí. Jinak je to fajn kluk. Až vyroste, měl by být skoro stejně velký jako já, tak jsem na něj zvědavá. Konečně budu mít rovnocenného parťáka. :)
 
Tak to je prozatím všechno z mých letních prázdnin, fotečky z těchto akcí najdete ve fotogalerii. ;)

Jedinou smutnou zprávou, kterou jsme se dozvěděli je, že strejda Hary odešel do psího nebíčka. Páníčkům touto cestou přejeme upřímnou soustrast, pevné nervy a doufáme, že se má Haroušek mezi ostatními pejsky nahoře dobře. :(

- přidán kamarád do sekce „Moji kamarádi“

motylinka.rajce.idnes.cz/Angeenka_a_jeji_kamaradi/
 
18.7.2008

Před chvilkou mojí paničce volala panička Áji a oznámila nám nehezkou novinku, že se bohužel nemůžou ze zdravotních důvodů zúčastnit  výcvikového tábore v Osoblaze. Je mi to mocinky moc líto, protože jsem se těšila jak budu s Ájou řádit a konečně budu mít na hraní rovnocenného parťáka.

Budeme všichni moc doufat, že se koncem týdne Ája s páníčky na pár dní zastaví, bylo by to super. ;)

Monče přejeme rychlé uzdravování a budeme se těšit na smsku, že přijedete! Pac a haf Angeenka s páníčky

16.7.2008


Protože dneska dopoledne bylo krásné počasí, panička se rozhodla mě vzít na koupáníčko na rybník. Vzali jsme s sebou mého kamaráda Beníčka, který byl se mnou vloni v Osoblaze a jeho páníčka. Skvěle jsem si zaběhala, vyřádila se a zaplavala. :) Doufám, že si tento výlet brzy zopakujeme, protože koupání v rybníku je prostě báječné. :o)

- přidány fotky z výletu do sekce "Angeenka a její kamarádi"

- přidány fotky do sekce "Angee 1-2 roky"

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_1-2_roky/

15.7.2008


Tak už za čtyři dny pojedu s páníčky na výcvikový tábor do Osoblahy, kde se uvidím s mojí sestřičkou Ájou. Moc se těším a u nás doma už začínají pomalu přípravy. Panička mi koupila síťku do auta, košíček a ještě musí koupit pamlsky. :)

Letos budeme oproti loňsku vyrážet ráno, jelikož cesta nám zabere přes 3 hodiny a letos máme velký stan, tak abychom se vešli.;) Jenom doufám, že nám vyjde počasí a já nebudu muset být pořád schovaná ve stanu když bude pršet. I páníčci moc moc doufají.

Jinak mám nového potenciálního kamaráda, ale je zatím moc malinký, tak jsme se ještě neviděli. Až vyroste, tak budeme určitě řádit. Zatím vám prozradím, že je to černohnědý hovawart a jmenuje se Cetus. Cetík o mě ještě ani neví, ale  já už se strašně těším až jednou přijede, seznámíme se a budeme si hrát. :o)) Jen co budeme mít jeho fotečky, tak je panička přidá do sekce "Moji kamarádi".

8.7.2008
Obrazek
Dneska mě navštívila moje kamarádka šeltie Shellynka, tak jsme spolu celé odpoledne dováděly, lítali po zahradě a dělaly skopičiny. :) Takhle už jsem se dlouho neunavila.

Termín tábora v Osoblaze už se blíží a já i páníčci se začínáme opravdu těšit až zase budeme mezi leonky a já budu moct řádit se sest
řičkou Ájou. Byla bych moc ráda, kdyby se na nás přijela podívat bývalá panička Péťa třeba i holkama leonkama. ;)

- přidány fotečky do sekce "Angeenka a její kamarádi"

motylinka.rajce.idnes.cz/Angeenka_a_jeji_kamaradi/

10.6.2008

Tak se po dlouhééé době panička konečně dostala k dopsání novinek a přidání foteček. Před měsícem jsem byla na srazu leonků v Blatech u Jičína a bylo to moc moc príma. Viděla jsem se s mamkou Olí, taťkou Cidem, sestřičkou Ájou, Aničkou, Besinkou, Belinkou, Daisynkou a Sasankou. Poznali jsme sestřičky a jejich páníčky, které jsme ještě neznali. Akorát mi tam chyběla sestřička Alishka, se kterou jsem vloni řádila na psím táboře v Osoblaze. Počasí bylo krásné a tak jsem se nakonec mohla vykoupat v rybníčku společně s mojí rodinou.:) Opravdu jsem si ted den moc užila a moji páníčci také. Jen škoda, že jsme nemohli na srazu zůstat déle, kvůli tomu, že panička měla od školy stanovený turistický kurz a v době, kdy se zamlouvalo ubytování panička ještě nevěděla termín kurzu. :(

Ale brzy zase vyrazím na výlet do Osoblahy, kde budu řádit se sestřičkou Ájou, která je stejná divoška jako já. Záloha už je zaplacená a já už se nemůžu dočkat a i páníčci začínají dělat přípravy. Musí pořídit nosiče na střechu, aby si měli kam dát věci, když zaberu celý zadek auta. Přeci jenom cesta přes tři hodiny je dlouhá a já už jsem velká, takže musím mít pořádné pohodlíčko. :)

Teď v horkých dnech jezdím s páníčky na chatu, kde se vesele koupu v Labi. Panička se mnou také chce jet někam k rybníku, kde se vydovádím ještě víc. Teď má ale moooc zkoušek ve škole, takže musím vydržet na začátek července. :o)

Před srazem leonků jsem absolvovala pravidelné očkování, abych byla zdravá holka. Jelikož mi Frontline proti klíšťatům nepomáhal, dostala jsem na srazu dobrou radu nad zlato, že máme zkusit Exspot, tak mi ho panička koupila a zkoušíme. Doufám, že mě klíšťata už nebudou trápit jako do teď, protože tím, že bydlím u lesa, tak jsem jich letos měla už strašně moc.

Také mi páníčci slíbili, že se domluvíme s paničkou mojí sestřičky Sasanky a pojedeme se za ní podívat na hrad Kost, abych si mohla zase se Sasou zaběhat. Také bych zase moc ráda viděla mamku Olí, tetu Borů a jejich páníčky. :o)

Sestřičce Áje, mamce Oli i tetě Borůvce moc gratuluji k úspěchům na výstavách. Jste holky šikovné! C

- přidány fotečky ze srazu leonků - ZDE!!!

motylinka.rajce.idnes.cz/Blata_2008/

- přidány fotečky Bailiffka :)
Obrazek

motylinka.rajce.idnes.cz/Bailiffek/

- změna v "Kamarádech" :(

2.4.2008

Dneska jsem měla kazisvětskou náladu. Nejdřív jsem vytrhala nově zasazené stromečky (které byly oplocené) a nakonec jsem si zničila gumového hamburgra, kterého jsem měla moc ráda. Panička ze mě nebyla vůbec nadšená. Tak teď všichni doufáme, že se ve mě neprobudí zase čertík zlobivosti a budu zase hodná holka jako normálně.;)

31.3.2008


Dneska u nás byl snad první krásný jarní den se vším všudy - sluníčko svítilo a venku byla příjemná teplota okolo 17 stupňů. Já i Bejík jsme si teplíčko užívali. Kvůli oteplení jsme se také s Bejíkem raději připravili na klíšťata a proto nám dneska byl dán do srsti první Frontline v tomto roce. :) Panička pořídila pár hezkých fotografií, které si můžete prohlédnout ZDE !!!

Mamce Oli přeju brzké uzdravení, pac a haf Angeenka

26.3.2008

Já i moje smečka přejeme tetě Borůvce, aby se brzy uzdravila! Držíme pěstičky a myslíme na Tebe Borůvko!

24.2.2008

Dneska slavím svoje 1.narozeniny!!!! Všem sestřičkám přeju všecinko nejlepší, hodně štěstíčka, zdravíčka a hlavně hodné páníčky :) Pac a pusu vám všem posílá vaše sestřička Angee {

13.2.2008
Obrazek
Dneska má Bejínek svoje 9. narozeniny! Všechno nejlepší Bejlíku !!! :)

- fotečky
zde!!!

motylinka.rajce.idnes.cz/Bejikovi_9._narozeniny/

11.2.2008


O víkendu se za mnou přijel podívat Beník, se kterým jsem byla vloni na táboře v Osoblaze  a protože bylo krásné slunečné počasí, tak jsme společně s páníčky šli na procházku. :)

Také bych chtěla pogratulovat mamce Oli i sestřičce Áje k úspěchům na výstavě, kterou absolvovali tento víkend. :)))

- do fotogalerie přidány fotky z této procházky

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_9-12_mesicu/

6.1.2008

Dneska mě i Bejíka vzali páníčci na procházku, takže jsem se pořádně vylítala a vyčmuchala. :) Vypadá to, že první hárání už je za mnou  a tak budu moct zase na louce běhat na volno. To bude paráda. :o) Panička objevila, že Krajíčkovi už vypsali termín na výcvikový tábor v Osoblaze, kam se se mnou páníčci zase letos chystají, protože se nám tam loni moc líbilo. Momentálně panička zjišťuje, zda pojede ještě nějaká další sestřička. Bylo by príma, kdybych se tam sešla s dalšími holčičkami. ;)))

- v sekci fotogalerie přidána složka Angee 9-12 měsíců (fotografie z již zmiňované procházky a další)

=> Angee 9-12 měsíců

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_9-12_mesicu/

- přidán kamarád do sekce "Moji kamarádi" :)

23.12.2007

Všem sestřičkám, mamce Oli, taťkovi Cidovi, tetě Borů i strejdovi Harymu a jejich páníčkům přeji veselé Vánoce, bohatého Ježíška, šťastný vstup do Nového roku a spoustu zdraví v něm. :)

27.11.2007

Tak jsem v neděli absolvovala prima výlet na Veselý kopec, který se mi moc líbil. Potkala jsem se tam se svojí sestřičkou Ájou a jejími páníčky a také jsem konečně měla možnost vidět svého tátu Cida, který na výlet přijel s paničkou Andreou. Taťkovi jsem se moc líbila, ale spíš jako fenka než jako dcera.:) Také jsem poznala svojí nevlastní leonbergří sestřičku.

Sice jsme byli mokří až za ušima, ale výlet jsem si jinak užila, hlavně řádění s Ájou - lítání po louce nebo škádlení v hospůdce pod stolem, to je moje. Páníčci si zase pro změnu popovídali s Ájinými páníčky, vyměnili zážitky a předběžně se domlouvali, že by Ája jela letos také do Osoblahy, kam se moji páníčci se mnou chystají (pokud se tábor bude pořádat).:) Loni se nám tam moc líbilo.

Škoda jen, že na Veselý kopec nepřijela nějaká další sestřička nebo mamka Oli s tetou Borůvkou, ale doufám, že se s nimi brzy uvidím a zařádím. :))Tímto bych chtěla všechny do Chotěšic moc pozdravovat a také popřát všem sestřičkám všechno nejlepší k "třičtvrtěnarozeninkám" :))

Také bychom touto cestou chtěli poděkovat CHS Bora z Milotiček, především paní Šmrhové za výbornou organizaci výletu - příště pojedeme zase. :)))

- PŘIDÁNY FOTKY Z VÝLETU NA VESELÉM KOPCI

motylinka.rajce.idnes.cz/Vesely_kopec/

14.10.2007

Téměř vánoční sněhová nadílka je tu a já jsem z ní ze začátku byla pěkně na rozpacích, protože něco bílého studeného jsem ještě z nebe padat neviděla. Po chvíli se mi to ale začalo líbit a také chutnat. :) Teď jezdím čumáčkem po zahradě a snažím se objevit, co se pod sněhem skrývá. Když na mě páníčci hodí kouli, tak jenom koukám, co to dělají a je mi úplně jedno, že se mi to rozprskne třeba o hlavičku. :) A když jí páníčci hodí přede mě na zem, tak se pak strašně divím, kam zmizela, vždyť před chvílí tu ještě byla. :)

Jinak už se pomalu připravuji na výlet na Veselý kopec, panička už vzorně poslala přihlášku a zaplatila penízky a teď se už jenom bude doufat, abych se nezačala hárat, ale pro tento případ máme sprejík proti pachu hárání, takže můžu v klidu jet. Alespoň se tam potkám a pořádně vyřádím se sestřičkou Ájou a páníčci si zase popovídají a vymění zkušenosti s jejími páníčky Mončou a Leošem. :)) Už se všichni moc těšíme. Prý by na výlet měla přijet i sestřička fialinka Daisynka, tak jsem móóóc zvědavá, jestli poznám další sestřičku. Byla bych strašně  ráda. :)

23.10.2007

Dovoluji si Vám s lítostí oznámit, že v pátek nás opustila naše kamarádka činčilka Bublinka. :( S páníčky vzpomínáme a doufáme, že se má v činčilím nebíčku dobře. :(

14.10.2007

Mamko Oli i sestřičko Ájo - moc vám gratuluju ke krásným prvním místům na výstavě v Rusavě. :))) Jste šikulky.

9.10.2007

Dneska jsem páníčkům ukázala jak hezky umím výt. Starší panička odešla na houby a mladší panička spala a já čekala doma (protože jsem po nemoci,tak musím být v teple) aniž bych věděla, že mladší panička je vzadu v pokoji a spí. A jak se mi stýskalo, tak jsem začala "houkat" až to paničku probudilo. Ta se hnedka běžela podívat co se se mnou děje a jestli se mi něco nestalo, ale když jsem jí následně začala na dalších pět minut pusinkovat a skákat kolem ní (i na ní), tak jí došlo, že se mi stýskalo a už se mnou zůstala. :))) Kvůli mé chřipce jsem tedy nakonec byla 3x na injekci a nyní už beru jenom prášky (ráno a večer). Tak snad už budu brzy fit :)

ALISHKO, já i páníčci ti přejeme, aby jsi se brzy uzdravila a zase mohla být ta skvělá veselá sestřička jakou jsem poznala v Osoblaze !!! C

- PŘIDÁNY FOTKY ZE SVODU MLADÝCH VE SVOJANOVĚ!!!!

motylinka.rajce.idnes.cz/Svojanov/

8.10.2007


Nedávno o víkendu mě páníčci vzali na výlet na hrad Kunětická hora poblíž místečka, kde bydlím. Vlastně na hrad koukám ze zahrady, ale přímo na něm jsem byla poprvé. Viděla jsem spoustu lidí a také spoustu zvířátek. Mezi nimi byli jeleni, srnky, pštrosi, kozy, koně, lama a podobně. Dokonce jsem také málem přišla k úhoně, protože když jsem si radostně prohlížela divoké prasátko, které bylo v ohrádce, tak si mě prasátko tak nenápadně začalo očuchávat a poté na mě "vyjelo" a cenilo zoubky. :) Tak jsem se lekla a páníčci mě raději vzali od ohrádky dál. Prasátko se otočilo a odešlo na druhou stranu ohrádky a tak jsme si s páníčky mysleli, že už je v pohodě, ale najednou se otočilo a rozběhlo se proti ohrádce a málem jí zbouralo. Asi jsem se mu moc nelíbila (a tak jsem mu to pak oplatila tím, že jsem na něj vrčela). Jinak to asi bylo prasátko přítulné, jelikož si ho asi o minutu déle hladila na hlavičce asi tříletá holčička a prase drželo jako sloup.:)

- do fotogalerie (sekce Angee 6-9 měsíců) přidány fotky z tohoto výletu

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_6-9_mesicu/

2.10.2007

O víkendu jsem začala kašlat a tekla mi žlutá rýma z čumáčku a tak páníčci neváhali a v pondělí jsme jeli na veterinu k panu doktorovi. Ten mě prohlédl, poslechl a konstatoval, že na plicích nález není nijak špatný, ale že mám zvětšené uzliny na krku a proto nasadíme antibiotika, abych nedostala zápal plic. Dostala jsem dvě "včeličky", které jsem ani nezaznamenala a ve středu (zítra) si mám přijet na další "včelky". Nemůžu moc na sluníčko ani být v chladu, a tak pobývám s páníčky doma, kde to je teda pěkná nuda, to vám povím. Nemůžu hrabat díry do země, štěkat na sousedovic kocoura Tobiáše a ani hlídat stylem "běž dál od toho plotu nebo tě roztrhám". Už se těším až zase budu moct řádit venku, pobíhat v dešti a kousat klacíky.

Na "Den začínajícího vystavovatele" bohužel nepojedeme, protože panička musí v neděli do práce. Ale už se moc těším na jaro, kdy se sejdeme MY SESTŘIČKY - HOLČIČKY Z VRHU A od maminky Olivky.

Moc zdravím všechny sestřičky, smečku do Chotěšic a strejdovi Harymu přeju dodatečně všecinko nejlepší k jeho 8.narozeninkám.:) Pac a haf strejdo!!! {

15.9.2007


Tak máme svod mladých za sebou a s ním spoustu dalších nových zážitků. Do Svojanova jsme přijeli v pátek večer a hned jsme se šli ubytovat do penzionku Mírovka. V pokoji se netopilo, a proto jsem byla jediná, komu bylo fajn a nebyla zima, ale páníčci to také nakonec zabaleni ve spacákách a schováni pod dekou přežili.:))) Ráno jsme vstali, vyvenčila jsem se a šli jsme se připravit na akci. Nakonec jsme se sešli jenom dvě holčičky od Oli, já a Ája (Andrea Love of Cid). Celou dobu jsme se kočkovali, až jsem byly mokré jako prasátka, ale hlavně, že jsme měli radost.:) V kruhu jsem malinko udělala ostudu, když jsem paničce nechtěla stát a sedala jsem si, ale vylepšila jsem si to ukazováním zoubků, které jsme zvládli s paničkou bez asistence někoho třetího.:)) Panička se mnou nakonec byla spokojena a byla jsem odměněna "frolíky", které mimochodem moc chutnali i Áje.

Také jsem se na srazu seznámila s páníčky od mého tatínka Cida, jsou to moc sympatičtí lidé.:) Škoda jen, že tam nebyla moje maminka Oli s páníčky a sestřička Alishka, se kterou jsem si hrála v Osoblaze, ale snad se brzy uvidíme na Dnu začínajícího vystavovatele, ikdyž já na výstavy jezdit nebudu, ale aspoň bych se viděla se sestřičkama.:)

Všechny jsem vás moc ráda poznala a těším se na další shledání.:) Vaše Angee

Fotečky dodáme hned, jak nám je polopáníček stáhne z foťáku. ;) Pac a haf.

14.9.2007

Dneska jedu s mojí mladší paničkou a polopáníčkem na sraz KCHL, kde se zítra ukážu na svodu mladých. Těším se tam, protože podle informací, které mám bych se tam měla potkat s mými 4 sestřičkami. Holky, jsem na vás moc zvědavá.:o)))))

28.8.2007

-přidány fotečky - NÁVŠTĚVA MAMINKY OLI A JEJÍ PANIČKY PÉTI

motylinka.rajce.idnes.cz/Oli_u_nas_na_navsteve/

-do fotogalerie přidány fotečky Bejíka - výlet na Kočičí hrádek a na Kraskov

motylinka.rajce.idnes.cz/Bailiffek/

26.8.2007

- přidán odkaz na stránky sestřičky Andrei Love of Cid

- úprava stránky s odkazy

24.8.2007

SESTŘIČKY, PŘEJU VÁM VŠECINKO NEJLEPŠÍ A HODNÉ PÁNÍČKY K NAŠIM PŮLNAROZENINÁM. :)))

20.8.2007

Ve středu jsem měla moooc milou návštěvu - byla tady maminka Oli s paničkou Péťou. :) Bylo mi s nimi moc dobře, akorát si se mnou maminka nechtěla hrát - asi mi oplatila to, jak jsme jí se sestřičkama zlobili, když jsme ještě byli u ní doma. Zato maminky panička mě pomuckala a také mě a mou paničku přiučila něco nového - a to, jak ukazovat zoubky.:) To se mi určitě bude hodit při svodu mladých, na který se za tři týdny chystám. Jenom s paničkou doufáme, že nezačnu hárat, protože to by nebylo zrovna dobré.

Doba, kterou jsem trávila s maminkou a paničkami utekla až moc rychle a ani paničky si nestihly všechno povyprávět. No, už se těšíme, až se zase uvidíme.:))

Bývalé paničce Pétě moc děkuju za kostičku - byla výborná. Během jednoho dne jsem jí spapala a vůbec ničeho jsem si kromě kůstky nevšímala.To jsem to ale hlídač.;)

V teplých dnech se jezdím koupat na chatu - teče tam řeka Labe. Jak řekla Péťa - když si plavu, tak vypadám jako nutrie.:)))) Ale něco na tom bude. Jinak si užívám zahrádky, hraju si s hračkami, kočkuju se s Bejíkem, odpočívám, ale především hlídám. Moc mě to baví a myslím, že když za plotem štěkám a vrčím na cizí lidi,tak ze mě jde docela strach. Jsem to holka šikovná.:))

Fotečky z návštěvy maminky dodáme, až nám je nevlastní páníček dá.;)

6.8.2007


ObrazekPo všech možných dovolených se mi panička konečně vrátila domů a tak může napsat pár nových poznatků z mého leoního života. Chtěla bych se pochlubit, že i já jsem absolvovala svojí první dovolenou mimo domov. :) Vlastně to byla tak napůl dovolená a napůl učení nových věcí, které se mi budou hodit do budoucnosti. Byla jsem na výcvikovém táboře u manželů Krajíčkových v Osoblaze. V  Osoblaze bylo blaze.:) Náš den měl téměř pevný harmonogram - ráno se brzy vykutálet ze stanu, vyvenčit na makovém políčku, cvičeníčko, pozorování ostatních skupin pejsků při cvičení, nějaký ten odpočinek při hrách mých páníčků, obídek, procházka, cvičeníčko a pak zase hry, klábosení a nebo společný večer u ohně s ostatními "účastníky zájezdu - tábora" :))) Ve čtvrtek jsme jeli do Bohušova úzkokolejkou - byla to moje první zkušenost s vlakem - a moc se mi v něm líbilo - a dále jsme pak po svých pokračovali do vesničky Matějov, kde měli Krajíčci příbuzné. Tam jsme nabrali nových sil a odpočinuli si ve stínu za doprovodu ptačího zpěvu. :) Páníčci měli obavu, zda to ujdu, ale při nejhorším to jistila paní Krajíčková s autem a odpadlé pejsky či děti vozila.:) Nicméně jsem to zvládla a celou trasu v pohodě ušla (v dalších dnech to ale bylo znát, protože se mi nechtělo chodit a byla jsem unavená). Druhý den jsme se s kamarádem Beníkem jeli podívat do vesničky Dívčí hrad, ale byl zavřený a tudíž jsme toho moc neviděli. Protože jsme ještě chtěli poznat krásy okolí Osoblažska, vydali jsme se na rozhlednu v nedaleké vesnici Liptáň. Sice jsem celkem ten den ušla asi tak jeden kilometr, ale už na zpáteční cestě jsem usínala za chůze. :) V pátek mi kamarád Beník odjel a tak aby jsme se nenudili, vydali jsme se já, panička a její přítel na zříceninu hradu Fulštejn. Panička vybrala cestu a tak jsme si trochu zašli, protože před námi se táhli louky, louky a nic než louky a hrad žádný, tudíž jsme se vrátili a šli cestou, kterou chtěl jít původně páníček a ejhle - hrad byl tu.:) Cestou jsem se vykoupala v potoce, protože takovéto čvachtání miluji.

Na táboře jsem se také poznala se svojí sestřičkou Alishkou.:) Je to stejný ďáblíček jako já. Ze začátku jsem byla z pejsků i z tolika lidí tak trochu vystrašená, ale když jsem se rozkoukala, tak se mi na táboře líbilo. Při vodních hrátkách s Alishkou se ze mě málem stal utopenec, protože si Ali oblíbila skákat mi na zádíčka a vozit se. Jsem moc ráda, že jsem to přežila.:) V průběhu týdne, kdy už jsem si na divočení Alishky s dalším štěňátkem Brixi zvykla, jsem jí to náležitě oplatila. Kousala jsem jí do ocásku, žužlala ouška (to i ona mě) a tak různě (viz fotečky). Jsem moc šťastná, že jsem Alishku poznala a doufám, že se s ní třeba v září na svodu mladých zase uvidím.:) Alishko i páníčci  - jste moc príma! :o)))

Páníčci se také zúčastnili spolu soutěže na slepce a jeho navigátora (panička byla navigátor). Sice si páníček málem při podlézaní lavice urazil hlavu a ještě teď má bouli, ale získali jsme cenu za krásné druhé místečko.:)

Chtěla bych poděkovat manželům Krajíčkovým za přiučení nových věcí, které se budou určitě hodit a organizaci celého tábora. Za rok zase nashledanou!!! :)

P.S. Na táboře jsem také svou roztomilostí udolala paničky přítele - oblíbil si mě a už mi neříká "oslintaná příšerko", ale dokonce si se mnou hraje, muchluje a klíďo se nechá i oslintat. ;))))

- do fotogalerie přidány fotečky z LETNÍHO VÝCVIKOVÉHO TÁBORA V OSOBLAZE 2007

motylinka.rajce.idnes.cz/Osoblaha/

- přidán kamarád do sekce "Moji kamarádi" :)

- přidán odkaz na stránky manželů Krajíčkových - letní výcvikový tábor Osoblaha

Cestou z výcvikového tábora jsme se také stavili v Klášterci nad Orlicí na dětském táboře, kam dřív jezdil paničky přítel jako vedoucí. Poprvé v životě jsem viděla tolik dětí a docela se mi líbili. Fotky z procházky na pašeráckou lávku přes řeku Orlici najdete ve fotogalerii.:)

- do fotogalerie přidány fotečky Angee z Klášterce nad Orlicí

motylinka.rajce.idnes.cz/Klasterec_nO/

12.7.2007

Tak jsem zase o deset dní starší a už se můžu chlubit "papíry". Včera mi přišli, spolu s fotečkami a videem, které je moc krásné. Koukali jsme na něj s paničkou a málem nám ukápla slzička. Paničko Péťo, moc tě chválíme - je to nádherné. :)))

Jinak už jsem také očkovaná proti vzteklině a mám čip. :) Teď frčí mladší panička do Itálie a pak za týden jedu s ní a kamarády na tábor do Osoblahy a tak nechceme nechat nic náhodě. ;) Už se moc těším až se tam po dlouhé době uvidím se svojí sestřičkou Alishkou. :)

Zahrádka už je ode mě pěkně poznamenaná - páníčci by si mohli cvrnkat bowlingové koule do důlku, ale to jsem prostě já - Angelinka.:)) Minulý týden se mi ale to moje hrabínkování vymstilo a asi jsem strčila rypáček do hnízda mravencům nebo něčemu podobnému, protože jsem měla pořádně nateklý čumáček (vypadala jsem jako boxer) až se mnou páníčkové jeli pro jistotu na veterinu na injekci proti otoku. Po ní už to bylo dobré a můj čumáček zase vypadal jako dřív. ;) Ale že bych se nějak poučila, to se říct nedá, hrabu a ryju dál a s radostí. :)

2.7.2007

- přidán odkaz na stránky sestřičky Anemone Love - Sasanky :)

19.6.2007

V smečce "mých lidí" se stala velká událost! "Nevlastní páníček" se dneska stal INŽENÝREM  (ikdyž jsem mu dopomáhala funěním, které ho rozčilovalo, když se tu nedávno potřeboval učit) a tak si spolu užijeme krásné prázdniny bez učení. :) Všichni jsme mu moc drželi pěstičky, já, Bejík a činčila tlapičky a rybičky ploutvičky.:)))) Mám moc velikou radost a až přijede (po dlouhé době, co tu nebyl) tak ho oblížu - bude určitě "rád" jako vždycky.:) GRATULUJU PÁNÍČKU "PŘES KOLENO" tvoje oblíbenkyně Angeenka

P.S. Jsi jednička C

17.6.2007

Vypadl mi první zoubek! ;)

16.6.2007

- přidán kamarád do sekce "Moji kamarádi" :)

13.6.2007

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-6_mesicu/

12.6.2007

V pátek jsem se byla poprvé koupat v rybníku (viz foto). Moc se mi to líbilo, byla to obrovská zábava. Byl tam se mnou i můj nový kamarád Beník (kříženec pravděpodobně pudla a kokršpaněla). Je to prima pes, akorát jsem z něho byla tak trošku vykulená, protože on na mě štěkal, chtěl si hrát a honil mě a než jsem se rozkoukala, tak mi to chvíli trvalo. Potom jsem se mu ve vodě snažila naplavat na zádíčka, ale on už je zkušený plavec, takže mi uplaval. Jinak ocásek si honím i ve vodě, vůbec mi nevadí, že mám čumáček pod vodou. Ani mi nedělá problém, tam, kde dosáhnu, si přidřepnout a vyčůrat se do vody. Jsem prostě vodomil.:))) To se projevilo i na mém, nyní už bývalém, bazénku. Moc mě bavilo v něm skákat a kousat a to se na něm "podepsalo". Takže si zatím musím vystačit s hadicí a páníčci mezitím vymýšlejí, jak mi zařídit koupání. Už si nafoukli i jejich velký bazén, ale pro jistotu ho oplotili, abych se nekoupala tam a nerozkousala ho. ;)

Jak jsem už psala, tak mám i třetí očkování za sebou a tak začali moje exkurze a seznamování s jinými pejsky, lidmi a prostředím. Byla jsem za ovčačkou Citou, která mě přivítala s otevřenou náručí a hned mi podstrkovala klacík, že si půjdeme hrát. :) Je fajn. Akorát nemám vůbec takový ten "štěněcí pud", že si před dospělými pejsky lehnu na zádíčka. Ale zatím to žádnému dospělému pejskovi nevadilo. Jsem to holt takové malé telátko. Na návštěvě, kde jsem byla, jsem se moc líbila a říkali, jaké jsem krásné štěňátko.:)))) Mám z toho radost.

Dalším pejskem, za kterým jsem se byla podívat, byl zlatý retrívr Reník. Ten je také moc hodný, je flegmatický, takže mu je všechno jedno a navíc bylo takové horko, že se nám ani nechtělo lítat po zahradě a raději jsme se chladili na dlaždicích. :)  Na těchto prvních návštěvách jsem se teprve okoukávala a tak panička bude pořizovat fotečky mých nových kamarádů až příště. Určitě se za těmito pejsky brzy vypravím. :))) Už se moooc těším. Ale nejvíc si pořád vyskakuju na kamaráda, kterého mám doma - na Bejíka. Ten to někdy těžce nese a teď jsem mu nějak nešikovně packou tlápla na zádíčka a tak moc nechce běhat po zahradě a raději se zotavuje v pelíšku.

Panička mě vzala také do města, to bylo nových zvuků, které ještě neznám. Tak jsem chvilku stála a jenom tak koukala a pak už jsem šla zkoumat terén. Myslím, že si postupně zvyknu na všechno. :)

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-6_mesicu/

6.6.2007

Dneska jsem byla u pana doktora a dostala jsem další "včeličku". Pan doktor se mi koukal i na pacičky a říkal, že teď se mu nezdá, že by bylo něco špatně, takže jsem v pořádku. :) Také jsme se nechali zvážit - už mám celých 21kg. Není divu, že už mě nikdo neuzvedne.;o) Panička mi koupila stahovací obojek, protože z toho normálního jsem se už naučila vyvléknout, když chci a tak se budu učit chodit na stahovacím - přeci jenom jsem obří pejsek, takže to asi bude potřeba - alespoň do té doby, než se trošku zklidním.:) Jinak mi také nakoupily nový balonek (protože ten starý "už prostě není") a kostičky. Mňam, hned jsem jednu slupla.:)

Už jsem naučila, že boudička je jenom moje místečko a už nebrečím, když mě tam páníčci dají. Dokonce i na dnešek jsem tam spinkala a ani jsem nepípla, z čehož mají páníčci velikou radost. Takže už napořád budu spinkat venku a až se odnaučím papat kamínky, tak budu venku běhat i v noci na volno.:)

Také už začínám chápat, co je to "to hlídání". Když jde někdo za plotem, tak štěkám nebo "bublám". :) Ale jsem holka šikula a umím rozeznat lidi, na které štěkat nesmím.

Jelikož už mám i třetí očkování za sebou, hned mi panička domluvila setkání s jiným pejskem než je náš Bejulka. Pojedu poprvé k opravdovému rybníku se KOUPAT!!!! Jupííí. ;) Už se na to nesmírně těším, protože vodu miluju a vždy když se smočím ve vodě, tak jsem živá jako kdybych vypila hopsinkovou šťávu.:)))

4.6.2007

Včera byl pro mě VELKÝ DEN - poprvé jsem spinkala v boudě v noci. Ani jsem moc neprotestovala, byla jsem unavená, takže mi to bylo jedno. Páníčci mysleli, že budu moc brečet, ale ono nic.:))) Mile jsem je překvapila, jsem totiž hodná holka (až na to papání kamínků - to mě musí páníčkové pořád hlídat).

Jinak bazének už má asi tisíc děr, ale panička zdatně zalepuje, protože říká, že je škoda, abych se v něm vykoupala jenom párkrát, když už ho mám. :) Ale bazének je v těch vedrech moc prima, protože jinak jsem taková unavená a nevím co s tělíčkem. Jinak už nejsem taková lapka na klíšťata, protože už se asi trošku uklidnili a není jich tolik - nebo aspoň ne u nás na zahradě a navíc jsem včera dostala na zádíčka další olejíček proti nim.;)

2.6.2007

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-6_mesicu/

27.5.2007

Panička sem nenapsala už dlouho moje zážitky, protože se musela připravovat na maturitu. To byly nervíky, ale naštěstí všechno dobře dopadlo a panička má všechno za sebou. Já už začínám pěkně zlobit, hlavně když je teplo a nevím, kam bych se uložila. Mezi moje největší koníčky patří prohánění páníčků, když mám kamínek v tlamičce, to jim potom s radostí utíkám a oni mě musí honit po celé zahradě. Musím uznat, že jsem to holka šikovná, běhám už pěkně rychle, takže jim to dá zabrat mě chytit.:)

V těchto teplých skoro letních dnech je mi moc teplo a proto se páníčci rozhodli, že mi koupí bazének. Takže se už můžu rochňat ve SVÉM VLASTNÍM koupálku.:) Vždycky si tam s sebou vezmu prasátko, abych tam nebyla sama a řádím, až voda stříká ven z bazénku. Páníčci jsou jenom zvědaví, jak mi bazének dlouho vydrží, protože jsem uličnice a pořádně v něm skotačím.:)))

Starší páníčci odjeli na dovolenou a proto hospodaříme s mladší paničkou doma sami. Snažím se jí to ulehčit a moc nezlobit, ale vždy k ránu mi to nedá a začnu jí skákat po hlavě (musím podotknout, že už se umím vyškrábat na sedačku). Ale po tom, co jí tak krásně vzbudím, si jdu zase hajnout a chrním dál.

V týdnu mě čeká další očkování a tak s paničkou pofrčíme za panem doktorem. Už se těším, protože mě moc baví jezdit autem.:)

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-6_mesicu/

15.5.2007

Tak jsem pana doktora musela navštívit ještě jednou, protože se mi na bříšku udělala malá boulička a tak páníčci nechtěli nic podceňovat a raději mě nechali prohlédnout. Pan doktor řekl, že to je naštěstí jenom od kousnutí nebo štípnutí nějakým hmyzem a už na bříšku nic nemám.:)

V teplých dnech, které byly jsem si užívala rachtání pod hadicí, slunění a spousty zábavy s hračkami. Želvička už přišla o jednu nožičku a měla potrhaný krunýřek, ale ten jí panička zašila a už s ní můžu zase skotačit. :)

Páníčkové mě učí povelu "lehni", ale ten s přehledem dělám, jenom když mají něco v ruce a položí tu ruku s překvapením na zem, jinak na vesele koukám a dál sedím. Jsem to potvůrka vyčůraná.

Mamince přeju všecičko nejlepší k narozeninkám a posílám jí oblíznutí na čumáček. {

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

9.5.2007

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-6_mesicu/

6.5. 2007

Předevčírem jsem musela být statečná holčička - jeli jsme totiž s paničkou na přeočkování. Vedla jsem si skvěle, ani jsem nepípla. Po "včeličce", kterou jsem dostala jsem se šla zvážit, protože doma váhu nemáme. Už jsem tááák velká holka, že vážím celých 11,7 kg. Také pořádně papám, abych byla krásná velká leonbergří slečna až vyrostu.:) Také se páníčci pokoušeli v minulém týdnu nechat mě poprvé přespinkat venku v kotci, ale tak moc se mi tam nelíbilo, že jsem nakonec zase spinkala v teple domova na svojí dečce. Ani druhý pokus o den později nevyšel, prostě se ještě necítím být připravená a tak se páníčci smilovali a řekli si, že tam budu spinkat až bude v noci větší teplo.

Panička už může skoro normálně chodit, takže si už zase hrajeme, akorát se snaží učit na maturitu, a proto si nehrajeme tolik jako dřív, ale od toho tady jsou mí ostatní páníčci, že? Jsem tak moc šikovná, že už si umím na povel sednout a čekat (ale to vždy vydržím jenom chviličku, protože jsem prostě ještě zvědavé štěňátko). Teď se učím lehnout, ale to se mi zatím moc nechce. Na to je přeci času dost viďte. ;)

Moje bývalá panička poslala mé současné paničce fotečky ze srazu leonků, za které moc děkujeme. Jsou moc krásné :) Mamince, tatínkovi i sestřičkám to tam moc sluší. I moje babička Brittany je velká "kočka".:) Všem jim posílám packu a haf!

- přidán odkaz na sestřičku Aničku Lady

2.5.2007


V pondělí jsem byla s paničkou poprvé na procházce na louce. Nejdřív jsem se bála kol, které kolem mě projížděli, ale po chvíli jsem si zvykla - hlavně když lidé slézali z kol, ptali se paničky, jakýpak že jsem to pejsek, že jsem krásná sametová kulička apod. To mi zvedlo sebevědomí.:) Potom ale Bejík vběhnul do zahrádky, která nebyla oplocená a když panička viděla, že v té zahrádce jsou prkna s hřebíky, tak neváhala a než aby Bejík měl v pacičce díru, tak se rozběhla za ním. To ovšem netušila, že i v ostatních prknech, přes které  běžela jsou další hřebíky.... no a bylo to. Panička má nejen díru v botě, ale i v noze. Ale Bejík byl úspěšně zachráněn. :) Takže teďka "tak trochu" kulhá a já musím být opatrná a nedělat ze sebe tajfun, když běžím. Díky téhle mojí vlastnosti jsem si také vysloužila přezdívku "Kalamity Jane". :)

Na kotec a boudičku už jsem téměř zvyklá a v tomto týdnu také pojedu k panu doktorovi na očkování. Moc mě baví hrátky s mými hračkami a také když můžu provokovat Bejíka. A on pak na mě vždycky vrčí a honí mě, ale já z toho mám akorát tak legraci. :)

- do fotogalerie přidány fotečky Angee i Bejíka

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-6_mesicu/

25. dubna 2007

Tak jsme včera s paničkou objevili první klíšťátko, i přesto, že mám na sobě olejíček proti nim. Ze začátku jsem moc držet nechtěla, protože se potvora přisálo zrovna na hlavičku, ale potom se paničce podařilo mě nějak zparalizovat a už jsem hezky držela. Za odměnu jsem dostala pamlsek. Začínám se učit nosit na krku oboječek. Pořád sebou musím šít, protože mě to lechtá, ale když mi panička na něj připne i vodítko a chodíme jen tak po zahradě, je to velká legrace. Chytím si kousek vodítka do tlamičky, jsem spokojená a vesele si cupitám. Dneska jsem zase byla 2x chvilinku zavřená v kotci. Nejdříve štěkám a koukám, proč tam vlastně musím být, ale potom usnu a nechám si něco hezkého zdát. Když jsem tam měla jít podruhé, panička si tam se mnou vlezla, dokonce i do boudy, a tak jsme si tam hráli a učení pobytu v kotci a boudičce bylo hnedka o něco snesitelnější.  Už mám pěkné zoubky, na rukách páníčků je to znát, ale hračky stále odolávají a zatím jsou všechny neponičené. :) Moc mě baví jíst trávu a sbírat kamínky, ale páníčkové mě vždycky odženou, abych si prý nezanesla  bříško a nemusela na operaci. Stále přibírám na váze a rostu jako z vody. :)

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_3-6_mesicu/

24.dubna 2007


Všem sestřičkám přeji ke 2. "měsíčninám" všechno nejlepší, hodné páníčky a spoustu legrace. :)

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_7-12_tydnu/

23.dubna 2007

K obědu jsem dopapala granulky, které jsem dostala jako výbavičku od bývalé paničky Péti a k večeři mi páníčci zkusili dát granulky z pytlíčků (které prý papat nechceme, ale co kdyby náhodou, že?:)) a mocinky moc mi chutnaly. Sblajzla jsem jich plnou mističku a pak jsem ještě na paničku koukala, jestli něco "náhodou" neupadne. Také jsem si dneska smlsla na tvarůžku s jablíčkem a ke druhé svačince jsem měla rybu. Mňam mňam. Jsem skoro jako bezedné štěňátko, ale ke svému růstu hory jídla potřebuji. Už se ze mě stává obřík. Dneska mě panička zkusila pokropit vodou, když zalévala a bylo to príma osvěženíčko. Včera, když jsem měla rozdováděnou náladu, okusila jsem skákání šipky do jezírka...ale nějak mi nedošlo, že tam není voda, tak jsem potom byla celkem překvapená, ale i přesto se mi to líbilo. :) Páníčkové o mě říkají, že jsem takový malý raubířek, ale mají mě moc rádi a učí se, že život s leonkem a je velká zábava. Jejich lásku jim oplácím celým svým srdíčkem.

21. dubna 2007

Dneska jsem dostala odčervovací tabletku, abych neměla v bříšku nějaké příšerky. Včera mě páníčci dali na chvilinku do kotečku, prý abych si zvykla, že to je moje místečko, kam si můžu zalézt a kde budu první dny mého spinkání venku, abych neutekla. To vám teda povím, moc se mi tam nelíbilo, také jsem to páníčkům dávala hlasitě najevo. Nakonec mě pustili a já zase mohla lítat po zahrádce, mordovat hračičky, vytrhávat kořínky - čímž vlastně pomáhám páníčkům plenit. Teď mám ještě spouuuustu koutků na naší zahrádce k prozkoumávání, takže utíkám objevovat. :) Pac a haf mamince a bývalým páníčkům do Chotěšic. Haf, haf, haf! :)

18.dubna 2007

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_7-12_tydnu/

Dnes už můžu říct, že jsem si úplně zvykla na nové páníčky. Je s nimi legrace, pořád za nimi běhám, skáču jim na nohy a trochu se divím, že pak mají takovou malátnou chůzi. Stává se ze mě statečná a samostatná leonbergří slečna. Udělalo mi velikou radost, když mi přišel balíček plný hraček. Nejdřív jsem kolem nových hraček chodila opatrně, protože jsem přeci nemohla vědět, jestli to není nějaký vetřelec, že? Ale po chvíli jsem už běhala a vesele si s hračkami pískala. Nejvíc mě zaujalo latexové prasátko. S tím se vyřádím jako blázínek a páníčkové se mi smějou, jak ho trhám, skáču kolem něj, válím se po něm a lítám s ním po zahradě. Stále mi páníčkové dávají 5x denně papání, nejraději mám pribiňáčky a piškotky s mlékem. Po těch se mohu utlouct. Zatím většinou spinkám celé dopoledne a pak jsem celé odpoledne k neutahání a běhám po zahradě, koušu travičku, stromečky, morduju hračky, tulím se s páníčky a zkouším chytit Bejíka za ocásek. Také už jsem objevila jezírko. Chtěla jsem se koupat, ale panička nějak neměla pochopení pro tenhle druh zábavy a raději vodu z jezírka vynosila. Prý až budu větší, budeme se jezdit koupat k rybníku a do Labe, to bude prima.

Huráááá, v létě jedu na dovolenouuuu! Panička mě přihlásila na výcvikový tábor leonbergerů, takže v létě vyrážíme směr Osoblaha. Prý se tam uvidím se svou sestřičkou a něco nového se přiučím, tak se mocinky moc těším.:)

17. dubna 2007

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_7-12_tydnu/

15.dubna 2007

ObrazekTak včera pro mě nastal den D, hodina H a moji noví páníčci si pro mě přijeli. Celou dobu jejich návštěvy jsem spinkala pod borovičkou, kde jsem se narodila a odpočívala jsem, protože jsem věděla, že mě čeká celkem dlouhá cesta. Páníčkové, dosavadní i budoucí, vyřídili nějaké formalitky, popovídali si a nastala i minuta M, kdy jsem se musela rozloučit s maminkou Oli, sestřičkami a paničkou Péťou. Paničce bylo moc smutno, že už odjíždím, ale už jsem velká holka a tak to holt chodí. Já ale vím, že se s nimi brzy setkám a budu si s nimi moct pohrát, a tak odjezd do nového domova a pobyt v něm zvládám statečně.

Než jsem odjela, dostala jsem svou výbavičku. Mám z ní velkou radost, hlavně z kousacího uzlíčku, který žužlám a nosím a také z látečky, ve které mám vzpomínku na maminku a sestřičky. Cesta proběhla poklidně, hajala jsem u paničky na klíně a spinkala jsem. Cestou jsme zastavovali, abych se mohla napít a trošku zchladit, protože v autě bylo moooc mooooc teplo. Když jsem přijela do nového domova, hnedka jsem se šla ukázat starší paničce a podívat, kde že vlastně je ten můj kamarád Bejík.

Paničce jsem se moc líbila, ale Bejíkovi asi zatím moc ne, ale prý až si na mě zvykne a pochopí, že jsem novým členem rodiny, tak na mě bude hodný. Občas na mě zavrčí, ale neubližuje mi. Asi se snaží vzbudit respekt. Když jsem se rozkoukala na nové zahrádce, panička mi dala Pribiňáček a já ho celý spapala. Byl moc dobrý. :) Zbytek odpoledne jsem pak strávila spánkem, v mezírkách, kdy jsem byla vzhůru jsem kousala uzlíček, želvičku, nebo jsem si hrála s páníčky. Mezi mojí největší zálibu patří kousání do vlasů paničky, ona je má dlouhé, tak to je velká legrace. Moc mě to baví, ale divím se, proč panička tak uhýbá, když je to taková legranda. :)

Večer jsem se navečeřela a dělala jsem páníčkům jenom samou radost. Snažím se moc nebrečet, ikdyž se mi trošku stýská, ale vždy když začnu, okamžitě si ke mě jeden z páníčků klekne a začne si se mnou hrát, abych na stesk zapomněla. A docela se jim to daří. :)

Říkají o mě, že jsem čilá, milá, hodná a čiperná holčička, takové zlatíčko. Většinu času ještě prospinkám, ale když ne, tak je ze mě pěkný dráček a tulidlo. Svoji lásku dávám páníčkům mocinky moc najevo, z čehož mají obrovskou radost. Snažím se i hlídat, když je někdo za plotem, utíkám to rychle zkontrolovat. U všech činností mých páníčků ráda asistuji, například když vaří, zalévají zahradu, uklízí.... nejraději si lehám na místečko, kde nejvíce chodí - musím přeci být pořád s nimi v kontaktu, že? :)

To jsou prozatím všechny mé zážitky z nového domova, takže se s vámi pro dnešek loučím a jdu spinkat. Pac a haf. Angee

P.S. Panička se teď moc snaží, abych mohla v létě jet na výcvikový tábor do Osoblahy, kde bych byla mezi dalšími leonky a hlavně bych viděla svou sestřičku Alishku, tak snad vše dobře dopadne a pofrčíme. :)

- do fotogalerie přidány fotečky Angee

motylinka.rajce.idnes.cz/Angeenka_0-7_tydnu/

motylinka.rajce.idnes.cz/Angee_7-12_tydnu/

13.dubna 2007

Dneska mi panička nakoupila horu Pribiňáčků, tvarohů, jogurtů, mrkví,
uzené ouško, sprej proti klíšťatům, mističky.....Už jenom čekáme na hračky, vodítko aObrazek růžový oboječek, který teprve přijde.:) Páníčkové už uklidili koberečky, až se doma počůránkuju, schovali všechny drobné věcičky, které bych mohla spapat a netrpělivě odpočítávají hodiny, které zbývají do mého bydlení s nimi. ;))))

12.dubna 2007

Pozítří už budu chrupkat v Pardubicích. :)

10.dubna 2007

Velikonoce už jsou za námi a takhle na mě Bejík v mém budoucím domově čeká a vzorně hlídá jednu z mých budoucích hraček. :) Páníčkové musí počkat ještě 4 dny.

9. dubna 2007

Nyní, je mi 6 týdnů a už vážím 6,6 kg. Noví páníčci mi dostavěli moji boudičku, ve které asi stejně nebudu (ale co kdybych si někdy potřebovala někam zalézt a v klidu popřemýšlet, že?) :) Ale na tuto zahrádku si ještě musím o jeden den déle počkat, protože k novým páníčkům pocestuju až v sobotu...

8. dubna 2007
Obrazek
Všem leonkům a jejich páníčkům přejeme krásné prožití velikonočních svátků :)

5. dubna 2007

ObrazekDneska je 5. dubna 2007 a když já i mé sestřičky splníme potřebnou váhu, za 8 dní už budu poprvé spinkat u svých nových majitelů v Pardubicích. :) Moc se na to       těším a podle emailů, které oni píšou mé současné paničce, se také mocinky moc těší. Prý už mám postavený kotec, ve kterém se stejně předpokládá, že nebudu ... no ale prý ať mám raději místečko, kam si zalezu, když budu mít špatnou náladu nebo něco podobného. Za to jsem jim moc vděčná.:)

4. dubna 2007

Teď je mi 6 týdnů a už začínám pěkně zlobit, ale naše hodná "prozatimní" panička Péťa Zelená říká, že je s námi legrace, když už běháme po domě a chodíme ven na zahrádku. Musí nás ale také pěkně hlídat, protože nám velice chutnají kabely, zásuvky a zkoumáme všechno, co není chráněné ... páníčkovi bačkůrky - to je veliká dobrota. :) Hrozně nás se sestřičkami baví, když můžeme jít zkoumat, co má maminka Oli v mističce a popřípadě ochutnat ... no dokážete si to asi představit, když si smečka osmi holčiček hraje na degustátory. Na maminku toho obvykle moc nezbude, ale ona se o nás vzorně stará a je k nám moc milá i přesto, že ji zlobíme. :)

A když hlavní poradkyně chovu řekne, že jsme zdravé a připravené k odběru novými majiteli, tak se budu muset se sestřičkami i maminkou rozloučit. Bude mi zpočátku asi moc smutno, ale už teď mě páníčkové učí nebýt pořád u maminky, abych to potom statečněji nesla. Určitě se ale s maminkou budu čas od času vídat a myslím, že nový páníčci mě vezmou i na nějaký ten srázek, abych si mohla pohrát se sestřičkami a poklábosit co je nového a jak se mají. :) Navíc s novým domovem získám také nového kamaráda. Tím bude papillonní pejsek jménem Bailiffek, tak jsem moc zvědavá co na mě bude říkat a jestli si se mnou bude chtít hrát. Doufám, že jo a až budu velká, tak mu za to budu dělat velkou sestřičku ochránkyni. :) Už se na to moc těším. Moji noví majitelé se mi moc líbí. Když se na nás přijeli před dvěma týdny podívat a vybrat si, která z nás se stane dalším členem jejich rodiny, tak jsem doufala, že to budu právě já. Zazvonil zvonek a panička šla otevřít. Jak vešli noví páníčci do předsíňky, rychle jsem si lehla na bok a předstírala spánek. Ležela jsem v bedýnce jako plyšáček  a spokojeně oddychovala a to byl asi ten moment, kdy se nová panička zamilovala na první pohled. :) Pak už jenom celou dobu, co si mě chovala a hladila, povídala jak jsem krásná a že jsem šampionka. A tak to bylo.:)  Budu jenom jejich a už asi za týden se stěhuji do malé vesničky u Pardubic. Prý tam budu mít krásnou dřevěnou boudičku a spoustu hraček a hlavně Bailiffka ... tak jsem na to moc zvědavá...

Teď si zatím užívám s maminkou, sestřičkami, tetou Borůvkou a strejdou Harym a zanedlouho si budu hrát s Bejíkem a novými páníčky. :) Tak zatím pacinku a haf! Vaše Angee